کد خبر : 1021 ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۵۷ ]
پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی به مناسبت روز ملی خوشنویسی

“محمد محمدپور” مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در آستانه ٢١ مهرماه روز ملی خوشنویسی پیامی را به شرح ذیل صادر کرد. هنر خوشنویسی هنری قدسی و معنوی است که واژه به واژه‌ی آن، بدان هنگام که از قلم هنرمند می تراود، تا آن زمان که به دیده بیننده راه می یابد و جاودانه می‌شود، […]

“محمد محمدپور” مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در آستانه ٢١ مهرماه روز ملی خوشنویسی پیامی را به شرح ذیل صادر کرد.

هنر خوشنویسی هنری قدسی و معنوی است که واژه به واژه‌ی آن، بدان هنگام که از قلم هنرمند می تراود، تا آن زمان که به دیده بیننده راه می یابد و جاودانه می‌شود، انسان را به مبدأ آفرینش و نظام معنی دار هستی رهنمون می شود و اهداف والایی را باز می نمایاند.

خوشنویسی هنری برتر است که با تلفیق صورت و سیرتی زیبا همچون طاووسی بال گشوده، در میان سایر هنرها، دیدگان را به سوی خویش کشیده و با قدرت و قوتی تمام، به جلب نظرها پرداخته است؛ این هنر اصیل و فاخر، ریشه در عالم لاهوت و معنا دارد و در هیچ دینی مانند اسلام به هنر زیبایی خط تا به این اندازه توجه نشده و مورد تأکید و تأیید و تشویق و ترغیب قرار نگرفته است.

بیست و یکم مهرماه به نام روز خوشنویسی نام نهاده شده تا یاد و نام آفرینشگران این هنر کمال آفرین تکریم شود .

آذربایجان و تبریز از دیرباز خاستگاه هنرمندان بزرگ عرصه‌ی خوشنویسی است که همچون زنده یاد استاد میرعلی تبریزی صاحب سبک و مکتب بوده‌اند و اینک نیز خوشنویسان استان در طول سالیان متمادی با تلاشی بی وقفه و ارائه هنر خود، موفق به کسب بهترین جایگاه هنری در این حوزه شده‌اند و بارها نام آذربایجان را در سراسر ایران و جهان، به نیکی بر سر زبان ها انداخته اند.

اینجانب ضمن تبریک ٢١ مهرماه روز ملی خوشنویسی بر تمامی فرهیختگان و فعالان عرصه خوشنویسی، امیدوارم همچون گذشته شاهد افتخارآفرینی و مکتب‌آفرینی هنرمندان این خطه از ایران اسلامی باشیم.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها